- Digər xəbər və məqalələr

48 seçki dairəsində nəticələr yenidən yoxlanılacaq, Şəkinin adı yoxdur!

Mərkəzi Seçki Komissiyasının 15 fevralda keçirilmiş iclasında şikayətlər daxil olan dairələrlə bağlı məsələyə baxılıb. Şikayət  daxil olan dairələrdən bir çoxunun müraciətləri araşdırılması üçün müvafiq Dairə Seçki Komissiyalalarına göndərilib. Bundan öncəki iclasında da MSK 4 dairədə seçkilərin yenidən keçirilməsinə, bir sıra dairələrdə isə şikayətlərin yoxlanılması barədə qərar vermişdi.
“İpəkçi” modern.az-a istinadən nəticələri yenidən yoxlanılacaq dairələr və həmin dairələrdən qalib olan namizədlərin siyahısını təqdim edir:

  1. 8 saylı Binəqədi Birinci Seçki Dairəsi- Azay Quliyev (45%)
  2. 10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi – Madər Musayev (64.6%)
  3. 11 saylı Qaradağ Seçki Dairəsi- Aydın Hüseynov (59.2%)
  4. 12 Qaradağ-Binəqədi-Yasamal Seçki Dairəsi- Səbinə Xasayeva (48.5%)
  5. 13 saylı Xəzər-Pirallahı Seçki Dairəsi- Rauf Əliyev (47.5%)
  6. 14 saylı Xəzər Seçki Dairəsi- Soltan Məmmədov (47.2%)
  7. 15 saylı Yasamal Birinci Seçki Dairəsi- Ülvi Quliyev (41.8%)
  8. 16 saylı Yasamal İkinci Seçki Dairəsi- Erkin Qədirli (35.6%)
  9. 17 saylı Yasamal Üçüncü Seçki Dairəsi- Elnur Allahverdiyev (41%)
  10. 18 saylı Nərimanov-Nizami Seçki Dairəsi- Rasim Musabəyov (38.8%)
  11. 19 saylı Nərimanov Birinci Seçki Dairəsi- Hikmət Məmmədov(43%)
  12. 23 saylı Nəsimi-Səbail Seçki Dairəsi- Ziyad Səmədzadə (45.8%)
  13. 25 saylı Nizami ikinci Seçki Dairəsi- Könül Nurullayeva (57.1%)
  14. 29 saylı Səbail Seçki Dairəsi- Nigar Arpadari (42.3%)
  15. 31 saylı Suraxanı İkinci Seçki Dairəsi- Etibar Əliyev (41.4%)
  16. 32 saylı Suraxanı Üçüncü Seçki Dairəsi- Afət Həsənova (64.9%)
  17. 34 saylı Xətai İkinci Seçki Dairəsi- Zabelin Mixail Yuryeviç (35.1%)
  18. 40 saylı Kəpəz İkinci (Gəncə) Seçki Dairəsi- Musa Quliyev (40%)
  19. 42 saylı Sumqayıt İkinci Seçki Dairəsi – Tahir Mirkişili (50.1%)
  20. 45 saylı Abşeron seçki dairəsi – Oqtay Əsədov (67.7%)
  21. 46 saylı Şirvan Seçki Dairəsi- İltizam Yusifov (49.5%)
  22. 47 saylı Mingəçevir Seçki Dairəsi- Aydın Mirzəzadə (30.1%)
  23. 56 saylı Xaçmaz kənd Seçki Dairəsi – Sevil Mikayılova (43.8%)
  24. 57 saylı Kürdəmir Seçki Dairəsi- Əminə Ağazadə (64.8%)
  25. 60 saylı Salyan-Neftçala- Fəzail Ağamalı (49.2 %)
  26. 63 saylı Sabirabad Birinci Seçki Dairəsi- Kamal Cəfərov (52.8%)
  27. 67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi – Malik Həsənov (65.2%)
  28. 70 Masallı şəhər Seçki Dairəsi- Məşhur Məmmədov (64.8%)
  29. 77 saylı Astara Seçki Dairəsi- Rəşad Mahmudov (57.6%)
  30. 78 Lerik Seçki Dairəsi- İqbal Məmmədov (50.4%)
  31. 79 saylı İmişli şəhər Seçki Dairəsi- Razi Nurullayev (20.9%)
  32. 81 saylı Beyləqan Seçki Dairəsi – Şahin İsmayılov (62.7 %)
  33. 82 saylı Ağcabədi Seçki Dairəsi – Tahir Rzayev (61.5 %)
  34. 84 saylı Füzuli Seçki Dairəsi- Vüqar Bayramov (71%)
  35. 85 saylı Şamaxı Seçki Dairəsi- Tamam Cəfərova (48.9 %)
  36. 91 saylı Ucar Seçki Dairəsi- Ramil Həsən (51.7%)
  37. 92 saylı Zərdab-Ucar Seçki Dairəsi – Jalə Əliyeva (51.9%)
  38. 94 saylı Bərdə kənd Seçki Dairəsi – Zahid Oruc (69.6 %)
  39. 95 saylı Tərtər Seçki Dairəsi- Sahib Alıyev (40.3%)
  40. 106 saylı Tovuz Seçki Dairəsi -Qazax-Ağstafa- Ülviyyə Ağayeva (54.1%)
  41. 107 saylı Qazax Seçki Dairəsi- Səməd Seyidov (76.1%)
  42. 109 saylı Balakən seçki dairəsi – Nəsib Məhəməliyev (65.3%)
  43. 112 saylı Qax Seçki Dairəsi- Azər Kərimli (52.7%)
  44. 120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı Seçki Dairəsi- Ceyhun Məmmədov (57.1%)
  45. 124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi- Elman Məmmədov (60.7%)
  46. 125 saylı Zəngilan-Qubadlı Seçki Dairəsi – İmamverdi İsmayılov (40.3%)
  47. ?
  48. ?


Bir cavab yazın